Sloboda voľby človeka - priateľova zpoveď

Diskusia na rôzne témy
fullview
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 27. Júna 2017, 14:07

Sloboda voľby človeka - priateľova zpoveď

Príspevok od používateľa fullview »

díky psychedelickým látkám dokážu pocítit rozmanitost světa a nekonečnou hloubku vědomí. na dojezdu potom samozřejmě pocítím starou dobrou (tvrdou) střízlivost, ale ty zážitky mi za to stojí. hlídám se abych v tom nebyl pořád naložený, dávám si pauzy. ale vždycky se vracím.

vadí mi, že mi současná společnost brání používat látky, které chci. cítím se jako cizinec ve vlastní zemi a musím se schovávat. je to jen další prohibice a zbytečné limity naší svobody.

mnoho lidí se díky "zakázaným" látkám dostane z těžké deprese nebo jiné psychické poruchy. to že jsou lidé souzeni za držení konopí nebo extáze opravdu rozumné diskuzi nepřispívá. jenom to podporuje černý trh, na kterém není žádná slast nakupovat. případy těžkých závislostí jsou na alkoholu častější než na jakékoliv jiné látce, proč je tedy legální zrovna alkohol a ne např. LSD či kokain, neřku-li marihuana?

pokud bychom považovali za směrodatnou statisticky prokázanou nebezpečnost drogy, alkohol by nemohl být povolen, naopak marihuana + MDMA by byly legální.

proč preferujeme represi proti svobodné volbě? stát se snad domnívá, že jsme stádo tupých ovcí, které budou do smrti zahaleni v opiovém dýmu, pokud jim dáme příležitost?

poněkud tragikomický stav věcí

Napísať odpoveď